Дата: 24-26 вересня 2021. 

Місце: Дніпро. 

 

«Конструкція х Sonica: звук навколишнього» — це колаборація британського та українського фестивалів аудіовізуального мистецтва Sonica та «Конструкція». В результаті проєкту глядачі мали можливість познайомитися із саунд- та AV-інсталяціями українських та британських митців. Зокрема, були презентовані перформанси британського продюсера Alex Smoke, композиторки та медіаартистки Sonia Killmann, американо-британської мисткині Heather Lander, британської аудіовізуальної мисткині Kathy Hinde, а також українських музикантів Дмитра Решетова, Ганни Брижатої та Мар’яни Клочко. 

 

«Конструкція» та Sonica — це фестивалі не тільки про музику, мистецтво та місто, а й про обмін досвідом, спільне творення та трансформацію. Через спільні проєкти організатори прагнуть збільшити видимість митців, музикантів та творчих спільнот, які наразі потерпають від відсутності або обмеженості можливостей якісно презентувати художні твори, а іноді і вільно висловлюватись. Також формат співпраці з акцентом на нові технології та цифрове мистецтво продемонстрував потенціал культури як каталізатора технічного прогресу. 

 

Аудіовізуальні інсталяції та інші мистецькі проєкти можна було побачити у різних локаціях Дніпра, зокрема у Центрі сучасної культури у Дніпрі, Палаці дітей та юнацтва й Органній залі. 

 

Проєкт «Конструкція х Sonica: звук навколишнього» реалізований в рамках програми «Культура для змін» за підтримки Українського культурного фонду (Україна) та Британської Ради (Велика Британія). 

Фото Марії Костенко.

Фестиваль