Дата: 4-8 листопада 2020.

Місце: Івано-Франківськ, Київ, Дніпро.

 

4 листопада у Центрі сучасної культури у Дніпрі відкрився павільйон Тбіліського архітектурного бієнале. Тема бієнале «Що у нас спільного?» була присвячена трансформації простору під час змін суспільної системи. 

 

У 2020 році партнером Тбіліського архітектурного бієнале (ТАБ) стала урбаністична лабораторія MetaLab платформи Тепле місто. Бієнале мав відбутися у Тбілісі, проте через пандемію пройшов онлайн. Усі міста-учасники представили свої проєкти вдома. У Дніпрі партнером проєкту став Центр сучасної культури. 

 

Другий Тбіліський архітектурний бієнале під назвою «Що у нас спільного» досліджував поняття спільного в індивідуалізованих суспільствах постсоціалістичних країн. Після розпаду СРСР нашим державам довелося пройти болючий процес трансформації від планової до ринкової економіки. Ці зміни відобразились на культурних нормах міст і їхніх структурах. Учасники ТАБ працювали з кількома шарами простору: внутрішнім та зовнішнім, матеріальним та уявним. Так вони досліджували значення трансформаційних процесів на спільний простір. 

 

Відкритий конкурс ТАБ відбувся протягом липня. Загалом на конкурс надійшло 403 заявки. Україну на бієнале представляли шестеро переможців. 

 

Усі проєкти на тему «Що у нас спільного?» шукайте на сайті ТАБ. 

 

Учасники виставки:

Center for Spatial Tech: Networked Homes (UA)

KUMBIMA: The Collection of Thoughts (AL/DE)

Poligonal: Queering Common Spaces (DE)

EASA Ukraine: We.city (UA)

Aleksandra Zawistowska, Anna Nauwaldt, Stasia Budzisz: Dostroyka (PL)

millonaliu: Earthmovers (NE)

Dana Kosmina та Mykola Ridnyi: Готель, пансіонат, санаторій та їхні кімнати біженців (UA)

 

Фото: Арсен Дзодзаєв

Дослідження