SWAP: UK/UKRAINE 2019

Дата: березень 2020.

Місце: Дніпро.

 

SWAP: UK/Ukraine — щорічна програма резиденцій Британської Ради в Україні для художників та кураторів. Програма реалізується у співпраці з найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні та Великій Британії. SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток у міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

 

Фінальна виставка програми SWAP: UK/UKRAINE 2019 пройшла у Дніпрі. Десять художників і художниць та одна кураторка брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2019-у році. А вже у березні 2020 року вони продемонстрували результати своїх візуальних досліджень у галереї Артсвіт та Центрі сучасної культури у Дніпрі. У зв’язку з запровадженням карантину COVID-19, виставку довелося закрити. Проведення фінальної виставки міжнародного проєкту SWAP: UK/UKRAINE в Дніпрі мало на меті активізувати роль міста в міжнародному культурному діалозі, стимулюючи розвиток локального культурного ландшафту й підтримуючи ідеї децентралізації культурних процесів.

 

Назва виставки «Порушники будуть виявлені?» — риторичне, тривожне питання щодо спроможності та актуальності усталених соціально-політичних норм та правил під час трансформацій та невидимих напружень у суспільствах обох країн, які відображають роботи десятьох митців із України та Великої Британії.

 

Учасники фінальної виставки: Євген Нікіфоров, Олександра Кадзевич, Тарас Ковач, Джоселін МакГрегор, Манца Баєц, Алішія Фарнан, Кетрін Лозінг, Роббі Колмен, Джо Годжес, Лореаль Приштай.

 

Куратори виставки: Ілля Заболотний, Анастасія Хлестова.

 

В Україні Британська Рада працює з такими інституціями, як ЄрміловЦентр (Харків), Арт центр Фабрика Повидла і Центр міської історії (Львів), Музей сучасного мистецтва Одеси, галерея Артсвіт, Культура Медіальна, Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC); у Великій Британії головний партнер — Hospitalfield (з 2019 року) та низка партнерських інституцій у Шотландії — Cove Park, Scottish Sculpture Workshop, The Pier Arts Centre, Dundee Contemporary Arts Print Studio (DCA), Glasgow Sculpture Studios та Edinburgh Sculpture Workshop (ESW). З моменту запуску програми у 2016 році в рамках програми було проведено 41 резиденцію (37 для художників і 4 для кураторів).

 

Партнери фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE 2019 — галерея Артсвіт, Культура Медіальна, Центр сучасної культури у Дніпрі.

 

Фото: Stage reporting agency