У підвішеному стані

Дата: 14 – 17 березня 2018.
Місце: Дніпро.

 

«У підвішеному стані» — виставка відеоробіт миколи Рідного, зроблених наприкінці 2000-х – початку 2010-х. Перенесені в простір Зоологічного музею, роботи створили комплексне висловлювання-коментар щодо сучасної соціально-політичної ситуації в українському суспільстві.

 

Микола Рідний народився в 1985 році в Харкові, живе і працює в Києві. У 2008 році закінчив Національну академію дизайну і мистецтв в Харкові. У 2005 – 2012 роках був куратором галереї-лабораторії SOSка в Харкові. З 2016-го є соредактором онлайн журналу про мистецтво, літературу, переклади та суспільстві — prostory.net.ua. Рідний працює з різними медіа, починаючи від ранніх акцій групи SOSка в публічному просторі і закінчуючи фільмами, фотографічними серіями і інсталяціями, які складають поточну спрямованість його практики. Рефлексія соціально-політичних проблем в його роботах відбувається через зв’язок особистих і колективних історій, документальної реальності та вигадки.

 

Роботи Миколи Рідного були показані на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва, в Мюнхенській Пінакотеці, Центрі сучасного мистецтва і медіа в Карлсруе, Музеях сучасного мистецтва Лейпцига та Варшави, PinchukArtCentre та фестивалі документального кіно Docudays в Києві.

Website

 

Зоологічний музей Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара — один із найстаріших музеїв міста. Ідея створення зоологічної колекції належить краєзнавцю, археологу та етнографу, академіку Д. І. Яворницькому. Найстаріший експонат колекції датований 1901 роком. Як самостійний підрозділ університету Зоологічний музей почав свою діяльність з 1924 року, після офіційної передачі Яворницьким відділу природи у ведення ДНУ.

 

Кураторка виставки — Катерина Русецька.

 

Виставка відбулась при підтримці програми Civic Media Lab та Дніпропетровського національного університету та Зоологічного музею.