Центр сучасної культури у Дніпрі

Дата: в розробці.

Місце: Дніпро. 

 

Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC) — це культурна інституція міжнародного рівня, покликана посилити зв’язки міста зі світом. Вона стане платформою для міжнародного співробітництва, постійної роботи із місцевим контекстом, формування міської творчої спільноти, обміну досвідом, виникнення колаборацій між митцями та експертами. Ми плануємо репрезентувати в різних форматах нові технології, медіа, сучасне мистецтво, неформальну освіту. Під одним дахом сконцентруються декілька публічних просторів: галерея, медіа-зона, сучасна бібліотека, коворкінг, івент-простір для музики чи театру, лекторій, офіси для інших культурних інституцій, майстерні та кафе. 

 

Центр сучасної культури у Дніпрі — нова точка тяжіння, яка допоможе переосмислити історію Дніпра із усією його закритістю та майже повною відстороненістю від світових культурних процесів. Це відповідь на виклики, які виникають у містах, де минуле нерозривно пов’язане із промисловістю, а майбутнє — незрозуміле та розпливчасте. Таким чином ми намагаємося осмислити власну історичну та культурну спадщину, сформувати нові смисли та міфи, отримати голос в контексті міжнародної спільноти та інтегруватися у глобальний культурний процес.

 

Над концепцією майбутнього Центра сучасної культури ми працюємо давно. Основна ціль — розвиток культурного середовища міста. Дніпро переважно асоціюється із промисловістю, космічним минулим та радянською архітектурою. На культурній мапі Європи його просто не існує, як і у локальному сприйнятті. Митці, журналісти, архітектори, музиканти, молодь, яка задіяна в креативних індустріях надовго тут не лишаються. Замало простору, повітря, культури, можливостей, немає стійких ком’юніті. Ми прагнемо це змінити. 

 

Центр сучасної культури має стати тим місцем, яке підвищить привабливість міста, сформує міжнародні зв’язки та утримуватиме творчу молодь. Дніпро потенційно має усі шанси стати культурною точкою не лише на мапі України, а й Європи. Саме тут може формуватися актуальний культурний продукт, за яким вибудовуватиметься новий образ міста та ідентифікуватиметься Україна в цілому. Засобами мистецтва та культури ми говоритимемо про ідеї та проблеми, які хвилюють суспільство. 

 

Розташується Центр сучасної культури в будинку колишньої земської губернської управи. Будівля має історичну та архітектурну цінність. Ми плануємо вдихнути у нього нове життя, наповнити іншими сенсами та показати, як можуть змінитися його функції. Наші цінності: відкритість, інклюзивність, демократичність, свобода, критичність, екологічність, kids-, pets-friendly, міждисциплінарність, мультикультурність, професіоналізм, інновативність, актуальність.

 

З 10 по 24 жовтня 2020 року відбулася серія заходів до відкриття DCCC:  

3D mapping на будівлю, якій більше 100 років. Аудіовізуальне шоу, створене Kultura Medialna та Dizart Studio у співпраці з відомим аніматором Микитою Лиськовим та музикантами DZ’OB, показали на фасаді Центру сучасної культури — будинку 1902 року, що є пам’яткою архітектури місцевого значення. 

 

Лекції від українських експертів та експерток у сфері культури. Під час лекцій обговорювали роль культури в розвитку міст, мистецтво та активізм в умовах змін, а також історію створення DCCC та плани на майбутнє. Лекційну програму створено разом з UA: ДНІПРО.

 

— Міжнародний форум для кураторів, менеджерів культури та експертів креативно-урбаністичних рухів з України та Європи. 

 

Кіноперформанс: показ раритетного фільму «Нариси радянського міста» під музичний супровід електроакустичного гурту DZ’OB. Фільм надано Національним центром Олександра Довженка.

 

— Виступи музичних гуртів, які розвивають та популяризують сучасну локальну музику, а також вже стали відомими далеко за межами Дніпра. Це EBM/synth-pop проєкт Kurs Valüt та крос-жанровий музичний гурт DZ’OB. Реалізовано у співпраці з митцівнею Модуль.

 

До всіх івентів можна було долучитися онлайн. Заходи відбулися за підтримки Українського культурного фонду.

Facebook 

Міжнародний форум до відкриття DCCC

 

Фото Костянтина Гузенка, Олега Самойленка, Арсена Дзодзаєва та Юнони Пруд.