Поступова втрата зору

Дата: 15 березня – 1 квітня 2018. 

Місце: Дніпро.

 

«Поступова втрата зору» — виставка колажних робіт та малюнків Миколи Рідного, в яких досліджуються механізми сприйняття насильства та війни через їх зображення, що постійно циркулюють в медіа. Втрата зорового фокусу по відношенню до спірних територій та інтересу світових засобів масової інформації до «замороженого» на невизначений час конфлікту, соціальна сліпота нав’язана пропагандою війни, яка створює полярне бачення реальності. Звертаючись до фізіології зору та його порушень, художник проводить паралелі із осліпленням суспільства, що піддається впливу маніпуляцій зображенням та афекту.

 

Микола Рідний народився в 1985 році в Харкові, живе і працює в Києві. У 2008 році закінчив Національну академію дизайну і мистецтв в Харкові. У 2005 – 2012 роках був куратором галереї-лабораторії SOSка в Харкові. З 2016-го є соредактором онлайн журналу про мистецтво, літературу, переклади та суспільство — prostory.net.ua. Рідний працює з різними медіа, починаючи від ранніх акцій групи SOSка в публічному просторі і закінчуючи фільмами, фотографічними серіями і інсталяціями, які складають поточну спрямованість його практики. Рефлексія соціально-політичних проблем в його роботах відбувається через зв’язок особистих і колективних історій, документальної реальності та вигадки.

 

Роботи Миколи Рідного були показані на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва, в Мюнхенській Пінакотеці, Центрі сучасного мистецтва і медіа в Карлсруе, Музеях сучасного мистецтва Лейпцига та Варшави, PinchukArtCentre та фестивалі документального кіно Docudays в Києві.

Website

 

Кураторка виставки — Катерина Русецька.

Виставка відбулась у Дніпропетровському художньому музеї за підтримки програми Civic Media Lab.