/ДЕ/КОНСТРУКЦІЯ КОРДОНІВ

Дата: 4 – 20 червня 2017.

Місце: Дніпро.

 

Виставка ізраїльського відеоарту за участю художників: Йоссі Аттіа та Ітамар Розе, Нір Еврон, Охад Фішов, Даніель Кічалєс, Дана Леві, Май Омер, Ніра Перег, Рона Йеффман та Танia Шландер, Тамір Цадок.

 

Кураторка проекту: Марія Вейц.

 

/ДЕ/КОНСТРУКЦІЯ КОРДОНІВ — перша виставка сучасного відеоарту з Ізраїлю в Дніпрі та Україні. Виставка поєднала в собі відео і відео-інсталяції відомих і молодих ізраїльських художників, які в своїх роботах звертаються до різних кордонів, з якими ми зустрічаємося у нашому повсякденному житті — територіальних, політичних, релігійних, етнічних, ментальних, громадських і особистих.

 

Концепція кордонів, а також процеси зведення, переміщення і знищення їх, завжди були важливими для всіх прошарків суспільства, і, з урахуванням останніх світових соціально-політичних перетворень, ця проблема знову стає актуальною на міжнародному рівні. Для багатьох ізраїльських художників відображення питання інтеграції/дезінтеграції, колективної ідентичності та пам’яті, заперечення історії та ідеологічних змін займає центральне місце в їх роботах і, таким чином, виставка фокусується на процесах і феноменах, що актуальні не тільки для ізраїльського суспільства, але і для інших країн.

 

Представлені роботи відрізняються з точки зору їх підходу до обговорення різних видів кордонів і ставлення людей до них: деякі з них є сатиричними й іронічними, інші демонструють факти, які ніколи не з’являються в засобах масової інформації через їх критичний характер і, таким чином, створюється альтернативний медіа-дискурс; деякі базуються на дослідженнях, а інші побудовані на провокації. Все це дозволяє продемонструвати глядачам широкий спектр художніх практик та методів, а також справжнє розмаїття візуальної мови, яку ізраїльські відео-художники розробили протягом останніх років.

 

Для України питання про межі та кордони сьогодні є доволі актуальним. Крім територіального конфлікту з Росією, країна переживає процес декомунізації, і створені таким чином нові ідеологічні і політичні кордони, знищення історичного минулого досі залишаються делікатною темою. Через це роботи ізраїльських художників, розміщені в місцевому контексті Дніпра, який також був закритим містом протягом десятиліть радянської епохи через його промисловий характер, отримують новий сенс і цінність.

 

Виставка відбулась в Палаці Студентів за підтримки фонда Artis, ТОК та муніципальної програми Культурна Столиця.