Лабораторія мистецьких студій

Дата: вересень – листопад 2016. 

Місце: Дніпро. 

 

Однією з глибинних причин військового конфлікту на Сході України можна назвати конфлікт культурний, цивилізаційний. Це різниця у світоглядах демократичному та авторитарному, які керують життєвим вибором та позицією конкуруючих соціальних груп. Авторитарний передбачає наявність «сильної руки» зверху, певного владного інституту, який діє саме так, як діяла тоталітарна система Радянського Союзу, та пасивного громадянина. Демократичний натомість передбачає активну громадянську позицію та готовність індивіда брати відповідальність за вирішення соціальних проблем. Подальше територіальне розповсюдження військового конфлікту може зупинити посилення демократичних тенденцій на Сході України та забезпечення їх успішного розвитку.

 

Осередками громадянського суспільства в містах Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Дніпропетровської областей стають громадські ініціативи та хаби, які поєднують у своїй діяльності соціальні та культурні аспекти, працюють над розвитком міського середовища, втілюють принципи інновативності в економіці, управлінні, сталому розвитку громад. Активна міжрегіональна співпраця та взаємна підтримка необхідні таким організаціям для того, щоб уникати ізоляції, підтримувати постійний діалог, розповсюджувати позитивні тенденції та досягати єдності через кооперацію. Оскільки більшість з таких ініціатив є молодими, тільки набираються досвіду та компетенції, вони потребують підтримки більш досвідчених колег та обміну успішними досвідами.

 

Проєкт «Лабораторія мистецьких студій» спрямований на те, щоб через практичну взаємодію забезпечити обмін досвідом між активними ініціативами в сфері культури та урбаністики Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Запорізької областей. Протягом вересня-листопада 2016 року ГО «Культура Медіальна» запропонувала ряд можливостей для набуття і тренування менеджерських навичок, нетворкінгу та практичних дій в рамках своїх проектів. 6 менеджерів, кураторів, співробітників громадсько-культурних хабів східноукраїнських міст пройшли практику в м. Дніпро, освітній програмі з розвитку аудиторії, ревіталізації громадських просторів, культурних проектів у малих містах, а також представити себе і свої ініціативи на публічних виступах та в міні-проектах. Міні-проекти учасників були спрямовані на культурний обмін між Дніпром та їх містами та підтримані ресурсно.

 

В результаті практичної співпраці були напрацьовані тісні зв’язки між колегами з Дніпра та міст Східної України, розвинуто професійний нетворкінг, учасники набули практичні знання з менеджменту міжнародних проектів, ревіталізації міських просторів, розвитку ком’юніті через культурні ініціативи. А також провели 3 власні міні-проекти, які закріпили нові навички та зв’язки.