Реальність

Дата: 06.06 – 21.07.2018.

Місце: Дніпро.

 

Групова виставка за результатами резиденції, що відбулась в рамках фестивалю сучасного мистецтва Конструкція. Учасники виставки: Аліна Якубенко, Добриня Іванов, Олеся Оникієнко та Катерина Берлова, Мітя Чуріков, Fantastic Little Splash, Данііл Галкін, Korinsky.

Кураторка — Катерина Русецька.

 

Реальність не існує у вакуумі, а формується бажаннями, вигадками, ідеологією та мистецтвом. Чи існує реальність поза нашим розумом? Чи є світ таким, яким він здається? Межі реальності нечіткі, її привабливість сумнівна, а сутність невловима. Можливо, ми живемо в симуляції?

 

11 вересня 2006 року Spiegel-Online повідомив: «Lonelygirl15 – підробка». Три дні по тому журнал Stern також оголосив в своєму онлайн-виданні: «Lonelygirl15 викрито!». У підзаголовку було написано: «Протягом кількох місяців Lonelygirl15 розповідала перед камерою про свої випробування і негаразди підліткового життя». YouTube-Star виявилася проектом трьох молодих кінематографістів. 19 вересня 2006 року о 20:53 годині на сторінці YouTube у Вікіпедії була додана категорія «достовірність». Це радикально змінило поняття автентичності та реальності в медіа-світі, мистецтві та соціології.

 

«Створений» об’єкт (опис, зображення, фільм або комп’ютерна гра) вважається реалістичним, якщо він відтворює характеристики реальності, які відображені різними способами і без спотворень. Але чи можна довіряти реальності? How real is the real?

 

Пост-правда, «альтернативна правда», fake news, тисячі акаунтів неіснуючих / віртуальних людей — ми оточені симулякрами. Ми вибудовуємо віртуальну реальність, ілюзії, капітулюємо перед реальністю. «Інша реальність» змінює нас назавжди. Вигадані події створюють реальний досвід і реальні спогади про речі, які ніколи не існували. Вони прослизають в історії, які ми розповідаємо собі ж про те, ким ми є. Чи правдиві чи помилкові ці історії? Швидше за все, і те й інше. Досвід суб’єктивний і об’єктивний одночасно. Події в зовнішньому світі приймають форму досвіду для нас.

 

Оцінюючи «відправні точки», ми зіштовхуємося з тим, що вони всі емпірично не піддаються підтвердженню, вони засновані на більш-менш правдоподібних інтерпретаціях нашої свідомості або наших уявлень про світ, при цьому будь-яке твердження стає метафізикою.

 

В рамках Construction festival V: Reality виставка супроводжувалась артіст толками та освітньою програмою. «Реальність» відбувалась на базі галереї сучасного мистецтва Артсвіт.