STAGE : СЦЕНА

STAGE : СЦЕНА – це експериментальний публічний простір, де кожен охочий зможе влаштувати захід для своїх друзів. Її дизайн розроблений спільно з мешканцями міста та командою міжнародних архітекторів, а зведено буде разом з майбутніми користувачами. Наступним кроком є представлення культурної програми, підготовленої місцевими художниками та музикантами. Сцена буде створена до відкриття четвертої “Конструкції” – фестивалю сучасного мистецтва та музики в місті Дніпро, Україна (3-11 червня 2017).

Як Сцена буде працювати?
Вже три роки поспіль ГО «Культура Медіальна» проводила фестиваль “Конструкція”. За цей час було втілено більше ніж 30 заходів в незвичних місцях Дніпра. Ми дивували там, де ніхто не очікував. Готуючись до четвертої “Конструкції”, ми запитали жителів міста, якого простору їм не вистачає. Їм бракувало місць, де можна співати, займатися йогою, робити барбекю. Те, що об’єднало всі відповіді – нестача затишного, камерного простору, де можна було б проводити свої заходи. Ми подумали: це ж так круто, коли жителі хочуть робити щось своє. Так і народилась ідея Сцени.
Ми – команда “Конструкції” – організуємо декілька лекцій, виставок, мистецьких експериментів, вистав і концертів. А також будемо модерувати заходи, ініційовані самими містянами.

Як Сцена виглядатиме?
Сцена буде побудована в парку ім. Шевченка на місці старого амфітеатру. Це буде тимчасова дерев’яна конструкція. Окрім самої сцени, ми побудуємо місце з екраном для кінопоказів та лекцій, простір для проведення воркшопів і виставок, а також багато зручних сидінь. Додатково ми розробили проект озеленення: Сцена нагадуватиме зелений тунель. Наш спеціаліст з ландшафтного дизайну підібрав спеціальну суміш запашних трав і квітів, що приваблюватиме метеликів.
Тепер щодо нашої улюбленої частини – секретної функції сцени. Вся конструкція буде працювати як величезний підсилювач звуку – гігантська акустична труба, подібна до тих, які були в старих грамофонах. Тільки уявіть: ви підключаєте свою невелику колонку чи смартфон, і ця труба багаторазово підсилює звук. Робить його настільки гучніше, що кожен може організувати для своїх друзів концерт, вечірку або день народження. Ми вже не можемо дочекатися проявів винахідливості мешканців Дніпра та їхніх ідеї використання Сцени.

Чому ми називаємо Сцену експериментом?
Винахідливість є дуже важливою для нас, оскільки Сцена – це суцільний експеримент. Мешканці міста Дніпро створять її спільно з міжнародною командою архітекторів. На зібрані через краудфандингову компанію кошти ми купимо будівельні матеріали. Ми побудуємо Сцену разом з майбутніми користувачами, а потім запрезентуємо підготовлену з локальними митцями культурну програму. В центрі цього проекту лежить соціальна складова: Сцена є початком багатьох нових спільнот. Спільнота дизайнерів, котрі зустрілися онлайн, щоб її запроектувати. Спільнота волонтерів, що зустрінуться в Дніпрі, щоб її побудувати. Та творча спільнота, завдяки які Сцена оживе.
Проектування та будівництво Сцени – не кінцевий результат. Це – прототип культурного центру, і ми хочемо, щоб жителі Дніпра протестували його. Ми будуємо Сцену саме для розуміння, якого простору потребує місто. Протягом 100 днів ми будемо спостерігати: яким чином міське життя проходить в цьому просторі? Які заходи люди проводять в ньому? Ми хочемо отримати відгук від кожного, щоб зрозуміти, яким чином ми можемо покращити Сцену, зробити її крутішою. Через 100 днів прототип буде розібраний і почнеться розробка проекту культурного центру, який ми плануємо відкрити в Дніпрі вже через рік.