Центр сучасної культури у Дніпрі

Дата: в розробці.

Місце: Дніпро. 

 

Центр сучасної культури — це культурна інституція міжнародного рівня, яка реалізується в Дніпрі. Вона стане платформою для міжнародного співробітництва, постійної роботи із місцевим контекстом, формування міської творчої спільноти, обміну досвідом, виникнення колаборацій між митцями та експертами. Ми плануємо репрезентувати в різних форматах нові технології, медіа, сучасне мистецтво, неформальну освіту. Під одним дахом сконцентруються декілька публічних просторів: галерея, медіа-зона, сучасна бібліотека, коворкінг, івент-простір для музики чи театру, лекторій, офіси для інших культурних інституцій, майстерні та кафе. 

 

Центр сучасної культури — нова точка тяжіння, яка допоможе переосмислити історію Дніпра із усією його закритістю та майже повною відстороненістю від світових культурних процесів. Це відповідь на виклики, які виникають у містах, де минуле нерозривно пов’язане із промисловістю, а майбутнє — незрозуміле та розпливчасте. Таким чином ми намагаємося осмислити власну історичну та культурну спадщину, сформувати нові смисли та міфи, отримати голос в контексті міжнародної спільноти та інтегруватися у глобальний культурний процес.

 

Над концепцією майбутнього Центра сучасної культури ми працюємо давно. Основна ціль — розвиток культурного середовища міста. Дніпро переважно асоціюється із промисловістю, космічним минулим та радянською архітектурою. На культурній мапі Європи його просто не існує, як і у локальному сприйнятті. Митці, журналісти, архітектори, музиканти, молодь, яка задіяна в креативних індустріях надовго тут не лишаються. Замало простору, повітря, культури, можливостей, немає стійких ком’юніті. Ми прагнемо це змінити. 

 

Центр сучасної культури має стати тим місцем, яке підвищить привабливість міста, сформує міжнародні зв’язки та утримуватиме творчу молодь. Дніпро потенційно має усі шанси стати культурною точкою не лише на мапі України, а й Європи. Саме тут може формуватися актуальний культурний продукт, за яким вибудовуватиметься новий образ міста та ідентифікуватиметься Україна в цілому. Засобами мистецтва та культури ми говоритимемо про ідеї та проблеми, які хвилюють суспільство. 

 

Розташується Центр сучасної культури в будинку колишньої земської губернської управи. Будівля має історичну та архітектурну цінність. Ми плануємо вдихнути у нього нове життя, наповнити іншими сенсами та показати, як можуть змінитися його функції.

 

Наші цінності: відкритість, інклюзивність, демократичність, свобода, критичність, екологічність, kids-, pets-friendly, міждисциплінарність, мультикультурність, професіоналізм, інновативність, актуальність.

 

Facebook