Соціальний хаб в DCCC

Дата: 25 серпня 2022 – 25 лютого 2023.

Місце: Дніпро, Україна.

Соціальний хаб — це тимчасовий освітній, гуманітарний та культурний простір, який функціонував на базі Центру сучасної культури у Дніпрі (DCCC). До початку повномасштабної війни DCCC працював як культурний центр, орієнтуючись на міжнародне співробітництво та роботу з локальним контекстом. Тут проходили виставки, фестивалі, освітні програми, резиденції для митців, мистецькі та урбаністичні проєкти. 24 лютого DCCC тимчасово припинив свою діяльність, а вже у березні перетворився на соціальний хаб для місцевих мешканців та вимушено переміщених осіб.

У хабі проходили події, що сприяли посиленню комунікації між різними спільнотами міста та інтеграції вимушених переселенців, підтримували українських митців та мисткинь, а також надавали простір для дослідження та розуміння української культури.

Програма соціального хабу складалася з 8 напрямків. 

 

Дискусійна програма

Звертаючись до тем історичної спадщини, солідарності, матеріальності, етики, географії, геології, економіки та права, українські експерти та експерти говорили про слова, образи, пам’ять та спадок війни у контексті культури. Разом ми намагалися схарактеризувати той новий спільний досвід, який набуваємо і розділяємо одне з одним.

Дискусії на YouTube

 

Розмовний клуб української

Розмовний клуб був орієнтований на людей, які прагнуть покращити навички спілкування українською та знайти однодумців. Під час зустрічей спілкувалися на різноманітні теми, зокрема про незалежне кіно, сучасну освіту, українські міста, традиції та багато іншого.

 

Кінопрограма «Прифронтові географії»

«Прифронтові географії» — цикл подій, що через досвід колективного перегляду та обговорення фільмів намагалися осмислити питання нової спільності та емоційної зрілості в часи війни. Програма створена у співпраці з Довженко-Центром, кураторами стали кінознавці Альона Пензій та Олександр Телюк. Структуру програми побудовано навколо тем, які стали особливо актуальними після 24 лютого 2022 року. 

 

Воркшопи для підлітків та дорослих

Протягом серії воркшопів в соціальному хабі підлітки та дорослі мали можливість отримати нові навички та попрацювати у різних техніках. Зокрема, в хабі пройшли воркшопи з діджеїнгу, графіки та друку на верстаті, мозаїки та анімації.

 

Освітня програма «Артсвіт дітям» 

«Артсвіт дітям» — це мистецькі заняття для дітей від 6 до 13 років, що двічі на тиждень проходили в соціальному хабі. Тут діти могли опанувати різні мистецькі техніки, навчитися розуміти сучасне мистецтво, взаємодіяти з іншими та вільно висловлювати власні ідеї. Ціль програми — показати, що світ мистецтва багатогранний та цікавий, а не нудний чи важкий для сприйняття. 

 

Ком’юніті кухня 

Через їжу та розмови, присвячені побутовому та політичному у формуванні кухонь різних країн та регіонів, ми прагнули посприяти діалогу між спільнотами у Дніпрі. Кожна зустріч ком’юніті кухні була присвячена певному продукту або страві. Запрошені експерти та гості подій ділилися своїми думками про регіональні традиції, що пов’язані з їжею, власні харчові звички, повсякденні ритуали, та, звісно, практичним досвідом.

 

Подкаст ПОМІЖ

«Поміж» — подкаст про культуру під час війни. Це розмови з українськими культурними діячами про досвід воєнного часу, нові проєкти та бачення української ідентичності. Подкаст є спробою осмислити те, якою є роль культури під час війни, як вона відповідає на виклики та може впливати на суспільство.

Сайт

Слухати ПОМІЖ:

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

НВ Подкасти 

 

Благодійні музичні події

Серія благодійних музичних подій, що була спрямована на підтримку українських артистів та сучасної української музики. Протягом подій ми збирали кошти на актуальні потреби культурних діячів, які зараз захищають Україну.

Соціальний хаб DCCC проходив за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Сайт проєкту

Фото: Олег Самойленко, Олександр Іванніков, Олександра Кутенко, Юлія Цибань.