Уявне місто

Дата: 20 по 30 листопада 2021.

Місце: Дніпро/онлайн

«Уявне місто» — це нетворкінгова резиденція, спрямована на посилення співпраці між місцевими експертами та професіоналами з інших регіонів. Протягом 10 днів учасники програми мали можливість попрацювати з історико-культурними і соціальними контекстами Дніпра: запросити до діалогу локальні спільноти, розробити ідеї майбутніх проєктів разом з місцевими інституціями, здійснити інтервенції у простір міста та протестувати теоретичні підходи на практиці. 

Програма «Уявне місто» відкрита до нових підходів, бачень та колаборацій. Через комунікацію на різних рівнях з експертами, що мають різний культурно-мистецький бекграунд, організатори прагнуть розширити поле суспільного дискурсу та глибше опрацювати сенси Дніпра; подивитися зі сторони на місто, його минуле, теперішнє та потенційне майбутнє. Зіставляючи історичні нашарування з теперішніми умовами, а локальне — з глобальним, учасники моделюватимуть різноманітність подальших трансформацій. Проєкти у сфері культури, розроблені учасниками резиденції, будуть презентовані публічно і реалізовані у Дніпрі у 2022-2023 роках. 

Ми пропонуємо учасникам резиденції, спираючись на власний досвід та взаємодію з локальними артефактами, уявити місто таким, яким воно могло б стати у майбутньому. І не просто уявити, а через конкретні культурні практики, діалог та взаємодію з міськими організаціями та спільнотами посприяти реалізації цих припущень. 

Програма реалізується в межах проєкту Dnipro Contemporary спільно з галереєю Артсвіт за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та Культурної столиці.