Between spaces and places: вступ до урбаністичних студій

Дата: жовтень-листопад 2021.

Місце: Дніпро.

 

З 9 жовтня по 13 листопада у Центрі сучасної культури у Дніпрі проходила програма «Between spaces and places: вступ до урбаністичних студій». Учасники курсу мали можливість послухати лекції від експертів з урбаністики, відвідати воркшопи та провести польові дослідження.

 

«Between spaces and places: вступ до урбаністичних студій» — програма, яка покликана дослідити, як функціонують і розвиваються сучасні міста. Протягом шести тижнів студенти та студентки критично аналізували процеси, що змінюють міські ландшафти, розмірковували над своїм досвідом життя у місті та досліджували те, як міське середовище впливає окремо на них та громади. Працюючи з контекстом Дніпра, програма мала на меті дослідити індивідуальне та колективне право на місто.

 

Курс складався з семи лекцій та чотирьох воркшопів від українських та німецьких експертів, а також польових досліджень. Власним досвідом, теоретичними інсайтами та практичними підходами до вивчення міст зі студентами ділилися аналітик центру Cedos та експерт з житлової політики Павло Федорів, соціологиня й дослідниця міської політичної економії Альона Ляшева, дослідниця міст й соціологиня Марія Грищенко, фахівець у галузі просторового розвитку міст Вадим Денисенко, сіті-мейкерка Леона Лайнен, архітекторка та співзасновниця кураторка міської лабораторії «МетаЛаб» Анна Пашинська, а також учасниця ініціативи Volksentscheid Berlin Autofrei Анна Баз. 

Сайт

Фото Марії Костенко