Kultura Medialna | Фестиваль «Конструкція» як механізм розвитку культури та урбаністичних студій
14
single,single-post,postid-14,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.3,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Фестиваль «Конструкція» як механізм розвитку культури та урбаністичних студій

SEM_1679

Фестиваль «Конструкція» як механізм розвитку культури та урбаністичних студій

Із 4 по 11 жовтня 2014 року в місті Дніпропетровську проходив фестиваль «Конструкція». Організатори переконливо довели, що про культуру треба дбати незалежно від того, іде війна в Україні чи ні. Тому що мистецтво та освіта – це запорука сталого розвитку суспільства. Фестиваль став дієвим інструментом розвитку громади, її активізації та просвіти.

На протязі фестивальних днів у міському просторі Дніпропетровська проводилися аудіовізуальні перфоманси, виставки скульптур, інсталяцій та концерти. Як активна громадянка свого міста, я вважаю, що в Дніпропетровську відбулася дуже значна подія.

Люди дискутували над тим, який сенс мають інсталяції в центрі міста? Що вони означають? Для чого в кризовий період у просторі міста з’явилися чудернацькі та незнайомі арт-інсталяції? Для того, щоб у майбутньому Дніпропетровськ став платформою для розвитку творчого потенціалу його мешканців! У місті почався рух, позитивні зрушення та коливання!

Впродовж фестивалю автором статті були відвідані чудові освітні лекції культурних резидентів та діячів мистецтва.

Томас Думке із своїми колегами та друзями поділилися знаннями та практичним досвідом проведення культурних арт-перфомансів. Всі бажаючі ознайомилися із інтеракцією, як методом мистецтва. Після презентації була дуже жвава дискусія про архітектурний облік нашого міста. Було дуже цікаво дізнатися, як сприймають іноземні гості промисловий та орієнтований на бізнес Дніпропетровськ!

Андрій Горохов провів лекцію-презентацію «Урбаністичне документальне відео. Як його знімати». Фільми на тему повсякденного життя промислових міст можна знімати за допомогою звичайного смартфону або відеокамери у вашому фотоапараті. Документальні фільми Володимира Біленко, Ксенії Семиряжко та Павла Тропініна мали успіх у дніпропетровської публіки. Адже вони присвячені життю звичайних людей!

Ольга Балашова у лекції «Мислиме майбутнє: як мистецтво та технології допомагають уявляти новий світ» розповіла про те, як митці прогнозували майбутнє в своїх роботах. Дуже цікавими були розповіді про взаємодію сучасної науки, технологій та мистецтва.

Фестиваль «Конструкція» проводився на різних культурних локаціях та об’єктах нашого міста. Це справжні урбаністичні студії, адже місто наповнилося духом інновацій!

Марія Гончар розповіла про урбаністичні польові дослідження. Культурні резиденції, в яких вона приймала безпосередню участь, були присвячені збереженню культурної та історичної пам’яті міст та районів та екології та розвитку зелених фасадів у просторі європейських міст.

Дуже цікавим досвідом поділилася Олеся Богот в лекції-презентації «Створення культурного центру на території промислової зони в Україні». Була надана корисна інформація про діяльність платформи культурних ініціатив «Ізоляція», яка із Донецьку під час загарбницьких дій сепаратистів перебралася до Києва. Культурні та освітні проекти, лабораторії, воркшопи дозволяють подібним центрам взаємодіяти та змінювати місто у позитивному напрямку. Дуже цікаво було почути про проекти «креативних селищ», творчість Цай-Го-Цяна у Донецьку, «живі бібліотеки Донбасу» та Донбаські студії (які будуть займатися прогнозуванням подальшого розвитку регіону в сучасних умовах).

У мене немає сумнівів, що за час проведення фестивалю «Конструкція» ми стали більше орієнтуватися в сучасному мистецтві та його напрямках. Ми зрозуміли, що потрібно нашому місту, в яких напрямках воно повинне розвиватися!

 

Аліна Солнишкіна, для Громадського Простору